ساخت استخر ژئوممبران

استخرهای ذخیره آب از زمان ورود به حوزه کشاورزی حرفه‌ای و پرورش ماهیان به طور چشمگیری مورد توجه قرار گرفته‌اند. استخرهای کشاورزی با کف خاکی و در دهه‌های اخیر با کف بتنی ساخته شده‌اند، که در استخرهای خاکی نفوذ بیش از حد آب به زمین و در استخرهای بتنی، هزینه بالای مصالح مشکلاتی را به دنبال دارد.

استخرهای بتنی (از جمله بتن و سیمان) به علاوه هزینه‌های اجرایی پس از گذشت زمان با ترک خوردگی مواجه می‌شوند، که این وضعیت منجر به نقص در آب‌بندی استخر می‌شود.

چرا از ژئوممبران استفاده می کنیم؟

از دلایل مورد توجه کشاورزان، دامداران و سایر عوامل اشتغال‌زایی از استخرهای پلیمری (که از ورق‌های PVC و یا پلی‌اتیلن PE ساخته می‌شوند) می‌توان به قیمت مناسب، ماندگاری بالا، نصب سریع ژئوممبران و هزینه ترمیم بسیار پایین اشاره کرد.

هزینه ساخت استخر ژئوممبران نسبت به استخرهای بتنی به مراتب کمتر است.

قیمت و هزینه نصب ورق‌های ژئوممبران به مقایسه با پوشش بتنی یا سیمانی، بسیار کمتر و کمتر از نصف آن است. همچنین، ورق‌های ژئوممبران دارای طول عمر بسیار بالایی حدود ۸۰ سال هستند و در مقابل شرایط سرما، گرما و تابش نور خورشید مقاومت نشان می‌دهند.

 

چرا از ژئوممبران استفاده می کنیم

سرعت بالا در نصب

نصب ژئوممبران نیز بسیار سریع است، به طوری که هر اکیپ اجرایی روزانه می‌تواند مساحت حدود ۱،۰۰۰ تا ۱،۵۰۰ متر مربع از ورق‌های ژئوممبران را نصب نماید.

بدون نیاز به زیرسازی خاص

برای نصب ورق‌های ژئوممبران در استخر، نیاز به زیرسازی ویژه‌ای نیست (به جز مواردی که احتمال پاره شدن ورق وجود دارد) و تنها با استفاده از خاک نرم غلطک خورده می‌توان این کار را انجام داد؛ از این رو هزینه ساخت استخر با ژئوممبران به مراتب کمتر و به صرفه‌تر است.

در پروژه‌هایی که به زیرسازی خاصی نیاز دارند و همچنین در مواردی که نیاز به طول عمر بلند ورق‌های ژئوممبران است، استفاده از لایه ژئوتکستایل پلی‌استر یا پلی‌پروپیلن برای زیرسازی توصیه می‌شود.

استفاده از ورق‌های ژئوممبران برای استخرهای سیمانی

همچنین، از ورق‌های ژئوممبران می‌توان برای پوشش استخرهای سیمانی و دیگر عوارض نیز استفاده کرد. برای استخرهای سیمانی (و یا سایر عوارض) می‌توان با استفاده از ورق‌های ژئوممبران به طور مؤثر عایق‌بندی انجام داد.

برای ساخت استخر کشاورزی با استفاده از ورق‌های ژئوممبران، پس از انجام گودبرداری و مشخص شدن ابعاد دقیق طول، عرض و ارتفاع استخر، ابعاد را به کارشناسان ما اعلام کنید. کارشناسان ما پس از محاسبه میزان عایق مورد نیاز، هزینه ساخت استخر ژئوممبران را برای شما تخمین خواهند زد.

هزینه ساخت استخر ژئوممبران

هزینه ساخت استخر ژئوممبران

ساخت استخر ژئوممبران استخرهای ذخیره آب از زمان ورود به حوزه کشاورزی حرفه‌ای و پرورش ماهیان به طور