ورق عایق ژئوممبران

نیک پلیمر مرکز خرید ورق ژئوممبران در استان اصفهان و سراسر ایران با قیمت ارزان و کیفیت عالی و استاندارد

ژئوممبران به ورق‌هایی می‌گویند که می‌توانند به تنهایی و بدون نیاز به زیر ساخت برای عایق استفاده شوند. در زمان‌های قدیم‌عایق‌سازی کار دشواری بود، اما امروزه راحت‌تر از قبل انجام می‌شود. این ورقه‌ها را می‌توان جوش داد و در کنار یکدیگر گذاشت تا مساحت بیشتری را پوشش دهند. ورقه‌های ژئو ممبران از پلی اتیلن یا پلی وینیل کلراید ساخته می‌شوند.

ژئوممبران چیست؟

ژئوممبران ورقی نفوذ ناپذیر است که امروزه به جایگزین مناسبی برای بتن و سیمان تبدیل شده است. در بسیاری از مناطق استفاده از یک عایق مناسب اهمیت زیادی دارد که بتواند تا چندین سال عمر کند و مانع از نفوذ عوامل زیادی به آن محیط شود. به همین خاطر این ورق‌ها تولید شده‌اند تا بتوانند در اماکن مختلف به عنوان یک عایق مناسب عمل کنند.

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در کشور مشغول تولید این نوع ورقه‌‌ها هستند و باید با پیروی از دستورالعمل‌های مشخص، این ورق‌ها را با بهترین کیفیت تولید و روانه بازار کنند. این ورق که بر پایه پلی اتیلن تولید می‌شود، دارای ۹۶ درصد رزین پلی اتیلن، سه درصد مستر بچ و یک درصد آنتی اکسیدان است.

مستربچ می‌تواند مقاومت این ورق‌ها را کاهش دهد؛ به همین دلیل در تولید برخی از این ورق‌ها از این ماده استفاده نمی‌شود؛ حتی در صورت استفاده، درصد بسیار پایینی از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق‌ها به سه نوع تقسیم می‌شوند و برای استخرهای کشاورزی عایق بسیار خوبی هستند.

در کشور خودمان انواع این ورق‌ها با کیفیت و مواد اولیه بسیار مرغوبی تولید می‌شوند. برای استفاده از آن ها می‌توان این ورق‌ها را در اندازه‌های گوناگونی مورد استفاده قرار داد. ورق‌های ژئو ممبران برای ایزولاسیون فوندانسیون نیز مناسب هستند.

خرید انواع ژئوممبران

ژئوممبران با توجه به موادی که در تولید آن استفاده می‌شود، انواع گوناگونی دارد و برای کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع این ورق‌ها تفاوت‌های کمی با یکدیگر دارند، اما در استفاده می‌توانند بسیار متفاوت عمل کنند.

ژئوممبران سنگین، یکی از انواع این ورق‌ها است که برای احداث استخرهای ذخیره آب استفاده می‌شود. این ورق‌ها به راحتی منعطف می‌شوند؛ به همین دلیل کار با آن ها راحت‌تر از ورق‌های دیگر است.

نوع دیگر ژئوممبران سبک است و برای ایزولاسیون بام سبز و تونل و فوندانسیون به کار می‌رود و از این نوع بیشتر در معادن استفاده می‌کنند. نوع دیگر ژئوممبران پی‌وی‌سی است که مابین ژئو ممبران سبک و سنگین قرار می‌گیرد و این نوع ورق نیز بیشتر در معادن استفاده می‌شود.

 

خرید انواع ژئوممبران

کاربرد ژئو ممبران

امروزه استخرهای بتنی جای خود را به استخرهای ورق‌های ژئو ممبران داده‌اند؛ زیرا این ورق‌ها هم طول عمر بالاتری دارند و هم نسبت به بتن از مقاومت بالاتری برخوردار هستند. ورق‌های ژئوممبران تا دما هشتاد درجه و منفی ۷۰ درجه مقاومت بالایی دارند؛ به همین دلیل می‌توان از آن ها به عنوان عایق استخر کشاورزی استفاده کرد. این ورق‌ها نفوذ ناپذیری صددرصد دارند، اما بتن و سیمان تنها تا یک حدودی نفوذ ناپذیر هستند.

ورقه‌های ژئو ممبران به راحتی نصب می‌شوند و می‌توان با سرعت بسیار بالایی آن ها را نصب کرد. همچنین از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه‌تر از بتن و سیمان هستند؛ از این رو با استفاده از آن ها می‌توان استخر های بسیار بزرگ را به صورت عایق ساخت.

ورقه‌های ژئو ممبران عمر بسیار بالایی دارند و حدود ۲۰ الی ۴۰ سال می‌توانند با مقاومت حرارتی بسیار بالایی عمر کنند. همچنین این ورقه‌ها در برابر فشار آب مقاوت خوبی دارند و جلبک‌ها و خزه‌ها با استفاده از آن ها به کف استخر و دیواره‌ها نمی‌چسبند.

از دیگر کاربردهای خوب ورقه‌های ژئوممبران می توان به احداث استخرهای پرورش آبزیان نیز اشاره کرد. این ورقه‌ها برای ساخت حوضچه ذخیره اسید نیز بسیار مناسب عمل می‌کنند؛ زیرا آن ها خنثی هستند و با هیچ نوع ماده‌ای واکنش نشان نمی‌دهند. آن ها برای ایزولاسیون معدن نیز مناسب هستند و امروزه به دلیل اینکه این ورق‌ها نصب راحتی دارند و همچنین از لحاظ قیمت به صرفه هستند، می‌توان از آن ها برای اماکن مختلف استفاده کرد.

سخن پایانی

همانطور که در بالا اشاره شد ورقه‌های ژئوممبران یکی از بهترین ورقه هایی هستند که توسط کشور ما برای عایق‌سازی مکان‌های مختلف به کار می روند؛ زیرا این ورقه‌ها طول عمر بسیار خوبی دارند و می‌توان از آن ها برای عایق‌سازی بسیاری از مناطقی که آب و هوای نامطلوبی دارند استفاده کرد؛ چرا که بر اثر تغییرات آب و هوایی هیچ‌گونه مشکلی برای این ورقه‌های ضد نفوذ پیش نخواهد آمد.

جهت خرید انواع ورق ژئوممبران با ما در تماس باشید.

خرید ژئوممبران

خرید ژئوممبران

ورق عایق ژئوممبران نیک پلیمر مرکز خرید ورق ژئوممبران در استان اصفهان و سراسر ایران با قیمت ارزان